Przemysł i produkcja

Hermetyzacja opraw świetlnych

Oświetlenie ma coraz większy wpływ na bezpieczeństwo wykonywanych prac. W zależności od charakterystyki procesu, który się odbywa w danej przestrzeni roboczej wymagane jest odpowiednie natężenie światła, które pozwoli pracować wydajnie i bezpieczne. Najbardziej intensywne oświetlenie jest potrzebne w przypadku prac precyzyjnych, które odbywają się ręcznie.

Diody elektroluminescencyjne zdobywają rynek

oprawa hermetyczna ledDobrym przykładem może być tutaj chociażby zegarmistrz. Do wykonywania swojego zawodu potrzebuje on oświetlenia o odpowiednim natężeniu oraz barwie, które zapewni znakomite odwzorowanie szczegółów. Dodatkowo często wykorzystywane są dodatkowe źródła światła, które mają wspomóc klasyczne oprawy. Obecnie większość źródeł światła instalowanych w obiektach i zakładach pracy stanowią oprawy z diodami elektroluminescencyjnymi. Jest to jedno z najbardziej zaawansowanych rozwiązań dostępnych obecnie na rynku. Często poszukiwana jest szczególnie oprawa hermetyczna led, która może pracować w trudnych warunkach otoczenia takich jak hale przemysłowe czy zakłady produkcyjne. Dzięki hermetycznej obudowie do środka nie dostaje się ani woda ani pył, który mógłby wpływać niekorzystnie na urządzenie. Popularność opraw LED wynika z faktu, że są one niezwykle trwałe a przy tym mają dobre właściwości użytkowe. Diody elektroluminescencyjne pobierają mało energii, wytwarzając przy tym intensywny strumień świetlny.

Innymi zaletami diod LED są chociażby temperatura barwowa, która może zostać dostosowana do danej aplikacji oraz możliwość sterowania oświetleniem przy pomocy układów z modulacją szerokości impulsu. Sprawia to, że oprawy LED mogą być sprzęgnięte z czujnikami oraz układami automatyki, które będą sterować ilością generowanego światła zapewniając dodatkowe oszczędności zarządcy.