Budownictwo i remonty

Granitowe blaty kuchenne

Granit jest kamieniem naturalnie występującym w przyrodzie. Posiada on niesamowite właściwości przez co jest on stosowany w wielu branżach. Jedną z nich jest branża związana z produkcją mebli gdzie to z granitu najczęściej tworzy się blaty kuchenne. Blaty te są odporne zarówno na zarysowania jak również na wilgoć czy wysoką temperaturę.

Solidne płyty z granitu

płyty granitoweBlaty kuchenne wykonane z granitu prezentują się niezwykle okazale. Wiele osób inwestuje w ten rodzaj blatów z tego powodu, że granit świetnie komponuje się z niemal każdym rodzajem mebli. Blaty tego typu nadadzą naszej kuchni nowoczesnego charakteru i niepowtarzalnego uroku. To co wyróżnia granit to przede wszystkim trwałość. Materiał ten bez problemu znosi zarówno zalanie go wodą jak również postawienie na nim garnka zdjętego z palnika. Jedyne czego płyty granitowe bardzo nie tolerują to niektóre substancje czyszczące. Sporo środków myjących dostępnych na rynku może zagrażać powierzchni granitu dlatego należy być ostrożnym. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie po prostu stosowanie środków przystosowanych właśnie do mycia powierzchni granitowych. Płyty granitowe obecnie występują w wielu wersjach kolorystycznych. Możemy spotkać płyty w odcieniach niebieskiego, zielonego czy nawet różu. To co warto wiedzieć o płytach granitowych to ich waga. Materiał ten jest bardzo ciężki i jeden metr kwadratowy takiej płyty może ważyć kilkadziesiąt kilogramów.

Blaty kuchenne wykonane z płyt granitowych najczęściej mają grubość nie większą niż 3 centymetry. Grubsze płyty wymagałyby bowiem stosowania specjalnego stelażu podpierającego. Na dzień dzisiejszy ten rodzaj blatów kuchennych oferuje większość firm zajmujących się produkcją mebli. Możemy również samodzielnie kupić taką płytę w zakładach kamieniarskich.