Budownictwo i remonty

Gdzie oddać gruz po remoncie?

Kiedy remontujemy nasz dom lub mieszkanie, to zawsze możemy liczyć na to, że będzie tam dość spora ilość gruzu. W przypadku gdyby to było jedno wiadro lub jeden worek to można by to było jeszcze podstawić pod osiedlowy śmietnik i taką ilość wywiezie nam śmieciarka. Natomiast w przypadku gdy jesteśmy pewni, że gruzu będzie w dziesiątkach kg to warto wynająć kontener.

Jaki kontener wybrać na gruz?

odbiór gruzu w poznaniuZawsze gdy decydujemy się na remonty budowlane, to najlepiej jest wynająć kontener na dowolny czas. Wtedy nie musimy stresować się tym, że kontener wynajęliśmy tylko na jeden dzień i musi on zostać zapełniony albo nie skończyliśmy jeszcze pracy a zabiorą nam kontener na gruz. Najwygodniejszą opcja jest zawsze wynajęcie kontenera, który posłuży nam do tego, aby składować tam wszystkie odpadki, których będziemy chcieli się pozbyć. Niektórzy decydują się na to, aby składować gruz w okolicach budowli, ale jest to bardzo kiepskie rozwiązanie, ponieważ doprowadzi do nieporządku i później trzeba dodatkowo wynająć firmę oferującą odbiór gruzu w Poznaniu, aby wszystko posprzątała. Kiedy prowadzimy własną działalność budowlano-remontowa to remontując bardzo duże budynki, zawsze wybierajmy największe kontenery na jak najdłuższy czas. Możemy również zdecydować się na wynajęcie kontenera i odebranie go wieczorem.Tak, aby pracownik firmy zabrał pełny kontener i podstawił pusty, który będzie nam potrzebny do następnego dnia pracy.

Powinniśmy również uzyskać zgodę od urzędu gminy, gdy chcemy postawić kontener na jezdni oraz powiadomić mieszkańców. Dodatkowo jeśli jest to okres jesienny, to warto zawsze wynajmować kontener zamykany, do którego nie napada nam deszcz. W przypadku pracy na halach i pod dachem możemy zdecydować się na wybór kontenera otwartego.