Rolnictwo i hodowla

Gdzie kupić kojec dla macior?

 

Zwierzęta, jak i ludzie do porodu i połogu potrzebują możliwie najkorzystniejszych warunków. Jednak zwierzęta, głównie trzoda chlewna, potrzebuje kojców porodowych, które są im specjalnie dedykowane. Warto zapoznać się z ofertami producentów w tym zakresie.

Jak wyglądają kojce porodowe dla macior?

kojec porodowy dla maciorŚwinie, bo nich się będziemy nim koncentrować, to bardzo dobre w hodowli, zwierzęta. Łatwo przystosowują się do do każdego otoczenia, szybko przybierają na wadze, a przemysł ubojowy, nigdy nie robi problemów ze skupem żywca. Maciory, u których ciąża trwa prawie cztery miesiące, należy umieszczać w specjalnych kojcach porodowych. Najczęściej składają się one z metalowych elementów, tworzących rodzaj ogrodzenia, za pomocą których odgradza się maciorę od reszty świń w chlewie lub oborze.  Jest to konieczne z wielu względów, ale przede wszystkim sprawia komfortowe warunki ciężarnemu zwierzęciu. To bardzo ważne, gdyż koniec końców, to właśnie zwierzęta, które mają komfortowe warunki, wydają na świat zdrowe potomstwo. Wprawieni hodowcy dobrze o tym wiedzą. Kojec porodowy dla macior po porodzie powinien być obowiązkowym wyposażeniem każdego gospodarstwa masarskiego, ale także pomniejszych rolników, trudniących się trzodą chlewną. Młode muszą być właściwie zabezpieczone, a maciora musi mieć osobne, komfortowe warunki zarówno do jedzenia, jak i karmienia młodych, których niejednokrotnie przychodzą na świat w co najmniej pięciu egzemplarzach w jednym miocie. Kojce porodowe ułatwiają dbanie o zwierzęta także w czasie połogu.

Wyspecjalizowane przedsiębiorstwa oraz przeciętni rolnicy wyposażają się w tego rodzaju zabezpieczenie, coraz częściej. Nie tylko dlatego żeby podnieść standard swojej działalności, ale głównie z troski o zwierzęta i ich komfortowe warunki.