Odzież i akcesoria

Elegancko do ślubu – o spinkach do mankietów

Noszenie biżuterii to nie tylko przywilej kobiet – dekorowanie się wyrobami jubilerskimi lubią również mężczyźni. Chociaż w ostatnich stuleciach ozdoby znacznie ograniczyły swój udział w męskiej modzie, to jednak pozostawiły na stroju przyczółki, gdzie wytrwale bronią się od lat, dodając szyku stylizacjom oraz zdradzając upodobanie do elegancji i piękna. 

Potrzeba elegancji wyrażona użyciem spinek

eleganckie ślubne spinki do mankietówZegarek, spinka do krawatu czy mankietu to w zasadzie wszystkie elementy zdobnicze we współczesnych męskich stylizacjach. Swą rolę dekoracyjną pełnią nie z racji liczby, lecz raczej formy i jakości. Szczególnie spinki do mankietów, które stworzył wiek XIX, przeżywają ostatnio swój renesans. Eleganckie i gustowne prezentują się na rękawach o wiele bardziej efektownie niż guziki. Wykonane z metali szlachetnych lub  egzotycznego drewna, inkrustowane cennymi kamieniami – są najlepszym dopełnieniem eleganckiego stroju, wyrazem galanterii i szykownosci. Opatrzone finezyjnymi motywami – mówią o szacunku właściciela dla estetyki oraz jego dialogu z modą. Oczywiście nie wszystkie spinki pasują do różnych stylizacji i mogą zostać użyte w jednakowych okolicznościach. Na ceremonię ślubną, do podwójnych mankietów francuskich dobrze wybrać spinki z metali szlachetnych, ponieważ stalowe sprawdzają się najlepiej w szykownym casual. Eleganckie ślubne spinki do mankietów powinny też nie wyróżniać się zbyt wyszukanym wzorem, wielkością lub kształtem – wszystko zależy jednak od indywidualnych upodobań noszącego je mężczyzny. 

Nawet jeśli odnosimy się z dystansem do precyzyjnej galanterii, na ceremonię ślubną załóżmy koszulę z mankietem łączonym spinką. Za pomocą tej niezwykłej ozdoby podkreślimy wagę sytuacji oraz jej odświętość i niezwykły charakter. Spinki dodadzą naszemu ubraniu elegancji i klasycznej szykowności, a dzięki temu na uroczystości sami też będziemy czuć się wyjątkowo.