Nieruchomości

Dom kupiony drogą licytacji

Mój kolega Piotr był komornikiem i nie miał łatwej pracy. Zarabiał jednak dobre pieniądze i często mi o opowiadał o tym, czym się zajmował. Piotr często przeprowadzał licytacje komornicze, na których wyprzedawany był sprzęt dłużnika w bardzo niskich cenach. To mnie zainteresowało. 

Wylicytowanie domu szerokiego w dobrej cenie 

domy Szerokie LublinOstatnio Piotr powiedział mi, że na licytację trafi prawie nowy dom szeroki, ponieważ jego właściciel miał tyle długów, że to było nieuniknione. Piotr powiedział mi od jakiej kwoty ma rozpocząć się licytacja i się zaskoczyłem, bo wiedziałem ile kosztowały takie domy szerokie Lublin był miastem, gdzie znajdował się ten dom i idealnie się składało, ponieważ planowałem w przyszłości kupić w tym mieście dom. Od Piotra uzyskałem pomoc i wszelkie informacje, dzięki którym mogłem wziąć udział w licytacji tego domu. Piotr mi go nawet pokazał i od razu mi się spodobał. Dom miał być licytowany z całym umeblowaniem, które było bardzo nowoczesne. Byłem podekscytowany, bo nie musiałbym nic więcej inwestować w ten dom, tylko się do niego wprowadzić. W dniu licytacji byłem niespokojny, ponieważ pojawiło się dużo osób. Poza licytacją domu było jeszcze jakieś mieszkanie i samochód. Miałem więc nadzieje, że domem nie będzie interesowało się tak dużo osób. Miałem ustaloną górną granicę kosztów i do tej sumy mogłem licytować dom. Licytacja trwała krótko, bo poza mną był jeszcze jeden facet zainteresowany, jednak przebiłem jego ofertę i wylicytowałem ten dom. 

Po uregulowaniu wszystkich formalności mogłem wraz z rodziną przeprowadzić się do tego domu. W tak luksusowych warunkach jeszcze nigdy nie mieszkałem i byłem tym faktem uradowany. Żona była zachwycona a najbardziej podobała się jej przestronna kuchnia z jadalnią.