Zdrowie i uroda

Do czego służą plastry jedwabne?

 

Każdy z nas przynajmniej raz w swoim życiu znalazł zastosowanie dla plastra, ukrywając pod jego powierzchnią skaleczenie lub powierzchowne zadrapanie. Jest to rozwiązanie z wielu względów estetyczne i higieniczne, dlatego w naszej domowej apteczce znaleźć możemy plastry różnego rodzaju, które zastosujemy w odpowiedniej sytuacji. Są jednak plastry, których w domowej apteczce nie znajdziemy.

Kilka słów o plastrach pooperacyjnych

jedwabne plastry pooperacyjneWśród plastrów, których powszechnie nie zaliczymy do materiałów, które znajdują się w każdej apteczce, na pewno znajdą się jedwabne plastry pooperacyjne. Plastry tego typu, jak już sama nazwa sugeruje, wykorzystywane są do zamykania brzegów świeżych ran ciętych, charakteryzujących się niewielkim rozmiarem, a także do zabezpieczania niewielkich ran pooperacyjnych. Jeśli chodzi o plaster jedwabny, jest to przylepiec, który jest w pełni hypoalergiczny, dzięki czemu może być stosowany u każdego człowieka, bez względu na posiadane przez niego alergie. Charakteryzuje się on różnymi rozmiarami pod względem szerokości, jeśli chodzi o długość, najczęściej jest to plaster sprzedawany na szpuli, więc długość możemy dopasować w pełni do naszych potrzeb. Ze względu na zastosowany materiał, plaster jedwabny charakteryzuje się dużą wytrzymałością na rozciąganie, a także wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu może być wykorzystywany z pełnym bezpieczeństwem w placówkach medycznych.

Plaster jedwabny nie tylko jest wytrzymały na zniszczenia, ale także cechuje się właściwościami przepuszczania powietrza, więc rana pod jego powierzchnią bez problemu może przechodzić przez proces gojenia się. Aplikacja tego typu plastra nie wymaga od nas użycia nożyczek, ponieważ jego ząbkowane brzegi ułatwiają dzielenie na mniejsze całości.