Usługi

Czym jest ozonowanie?

Metod odkażania powierzchni jest bardzo wiele, jednak tą, która znajduje najszersze zastosowanie jest ozonowanie. To metoda nowatorska, wykorzystująca naturalne właściwości utleniające ozonu, czyli gazu o właściwościach wirusobójczych i bakteriobójczych.

Krakowscy specjaliści od ozonowania

ozonowanie krakówZ pomocą ozonowania możemy pozbyć się wszelkich mikroorganizmów i mikrozanieczyszczeń, w tym: wirusów, bakterii, grzybów, pleśni, wolnych rodników, alergenów oraz cząsteczek smogu. Dodatkową zaletą te metody jest fakt, że usuwa ona wszelkie niepożądane zapachy, w tym te odzwierzęce. Ozonowanie to zabieg krótki, może trwać od kilkudziesięciu minut do ponad godziny – dłuższe ozonowanie po prostu nie jest konieczne. Zwłaszcza w przypadku domów i mieszkań, które najczęściej nie mają więcej niż 300 metrów kwadratowych. Żeby odkazić swoje mieszkanie z pomocą ozonu nie musimy wyprowadzać się z mieszkania na jakiś czas, ani wynosić z niego drogich mebli i elektroniki. Jedyne, co jest wymagane to opuszczenie odkażanego pomieszczenia na czas zabiegu, a następnie wietrzenie go przez około dwadzieścia minut – albowiem po tym czasie ozon rozpada się do postaci tlenu i traci właściwości utleniające. Jeżeli potrzebne jest nam ozonowanie Kraków jest miastem, w którym znajdziemy specjalistów. Działają tu zarówno duże, jak i małe firmy, które dysponują najnowszymi generatorami ozonu. Z ich użyciem można nie tylko ozonować domy i mieszkania, ale także pojazdy, pomieszczenia gospodarcze, piwnice i garaże.

Ozonowanie jest drugą, co do skuteczności metodą odkażającą. Pierwszą jest chlorowanie, ale stosowanie tej metody na skalę komercyjną jest niemożliwe. Toteż tak naprawdę, ozonowanie jest poza konkurencją, co sprawia, że staje się coraz bardziej popularne.