Biznes

Czy koperta B5 nadaje się na listy?

Ostatnio postanowiłam, że będę wysyłać listy do mojej znajomej, a ona do mnie. Obie uwielbiamy pisać, więc pomysł wydał nam się genialny. Co prawda, trudno w codziennym zabieganiu znaleźć chwilę na coś tak czasochłonnego, ale z drugiej strony warto też zapewnić sobie w życiu jakąś przyjemność.

Wybór kopert – koperta B5 bąbelkowa

koperta c6Uznałyśmy, że ja napiszę jako pierwsza i tak zrobiłam. Wówczas jednak pojawił się problem z kopertą. Nie miałam pewności jaka będzie dobra, ponieważ chciałam poza listem załączyć jeszcze jakąś drobną niespodziankę. Normalnie kupiłabym pewnie kopertę C6, ale teraz miałam pewność, że mój podarunek się tam nie zmieści. Postanowiłam po pierwsze, że wybiorę kopertę bąbelkową. Będę mieć większą pewność, że wszystko dotarło w całości, a nikt na poczcie nie powie mi, że taki pakunek może nie wytrzymać drogi. Naprawdę zależało mi na tym, aby nic się nie stało w trakcie podróży mojego listu. Był on dość osobisty. Poza tym wiedziałam, że koleżanka z utęsknieniem czeka na tę wiadomość ode mnie. Uznałam, że tydzień oczekiwania w zupełności jej wystarczy. Mam nadzieję, że ona też podejdzie do tego tak poważnie. W każdym razie koperta musiała być solidna. Zapoznałam się z wymiarami w Internecie i uznałam, że koperta b5 na listy będzie całkiem niezła. Może nie jest to standardowy rozmiar, ale w sam raz na list i moją niespodziankę. To trochę większy wymiar niż C6, ale nie ogromny. Z kolei to, że koperta była bąbelkowa napełniało mnie spokojem. Wiem na pewno, że list musiał już dotrzeć do kumpelki (zakazałyśmy sobie rozmów o tym, to ma być jak takie nasze drugie życie).

Jestem zadowolona z wyboru koperty B5 i myślę, że w przyszłości też będę wysyłać w takiej paczuszce. Chyba, że zaplanuję dorzucić do listu coś większego, ale raczej nie, bo w końcu to miały być drobiazgi, a nie jakieś wielkie prezenty. Mam nadzieję, że nasza listowa przygoda dopiero się rozpoczyna. Polecam spróbować!

Źródło http://awo.net.pl