Przemysł i produkcja

Części do pługa

Mój brat prowadził mały biznes rolniczy i za każdym razem, jak miał z czymś problem to faktycznie dzwonił do mnie mówiąc, że faktycznie chce, abym pomógł mu na przykład wymienić części do pługa. Za każdym razem, nie wiem, jak to się działo, ale miał je pod ręką, dzięki czemu jak przyjeżdżałem to od razu mogłem podwijać rękawy i brać się do pracy.

Pług Kverneland – wybór części

części do pługa kvernelandOstatnio pokazywał mi nawet jakie części do pługa kupił. Stawiał na firmę kverneland odkąd pamiętam, a ta mi się osobiście kojarzyła z bardzo dobrym działaniem i praktycznie dużą bezawaryjnością. Nie sądziłem, że faktycznie jestem w stanie mu pomóc, bo ja to bardziej korzystałem z okazji i sprawdzałem inne maszyny. Jednak okazuje się, że części do pługa kverneland tak samo się instaluje jak części do innych maszyn. Ze swojego doświadczenia wiem, że trzeba jednak przed przystąpieniem do pracy sprawdzić bardzo dokładnie jak ją w ogóle można wykonać. Czyli zaczynamy od instrukcji. Znajomy zawsze chciał robić wszystko jak najszybciej, ale całe szczęście odwiedziłem go skuteczne od tego pomysłu w myśl zasady, że przecież trzeba najpierw sprawdzić jaką stroną na przykład umieścić część i tak dalej. Źle umieszczone części do pługa kverneland mogą po prostu sprawić, że urządzenie będzie inaczej funkcjonować, więc tutaj ja akurat miałem rację. Podziwiaj jednak zapał mojego znajomego do tego, że faktycznie chciał wszystko robić samodzielnie. Sam faktycznie wiedziałem co nieco o maszynach typu pługi, ale nigdy bym się nie spodziewał, że będzie z tym tyle pracy.

Na pewno im lepsze części do pługa kverneland tym lepiej. Tak naprawdę trudno określić skąd znajomy części zamawiał, ale na pewno było to sprawdzone źródło dzięki któremu faktycznie można nadal operować maszyną w różnych warunkach.