Motoryzacja i transport

Awaria rozrządu i szybka wymiana

Każdy ma swoje pasje. Moją od zawsze były sprawy związane z mechanizacją. Będąc dzieckiem spędzałem sporo czasu z tatą na wspólnych naprawach urządzeń. W ten sposób zajmowałem się tym co lubiłem i pozytywnie spędzałem dzień. Kiedy przyszedł moment wyboru swojej drogi życiowej nie zwlekałem. Zostałem mechanikiem samochodowym. Oczywiście nie był to prosty kawałek chleba.

Uczyłem się wymieniać rozrząd 

rozrząd renault masterCały czas musiałem się doszkalać. Na szczęście byłem bardzo zadowolony z tego czym się zajmowałem i wszystko szło w bardzo dobrym kierunku. Ostatnio miałem bardzo trudny przypadek. Czekało mnie wymienianie rozrządu. Takie rzeczy zawsze lubiłem wykonywać z bardziej doświadczonymi kolegami. Nie miałem w tym wielkiego doświadczenia, a nie chciałem zrobić szkód. Rozrząd był bardzo delikatny i wszystko zależało od wybory modelu samochodu. Istniały różne metody jego montażu. Ostatecznie gdy zdiagnozowaliśmy problem w warsztacie samochodowym podjąłem decyzję o zamówieniu części takiej jak rozrząd renault master. Miała pochodzić od sprawdzonego producenta i być nowa. Paczka przyjechała do nas po dwóch dniach roboczych. Na szczęście producent szybko wysłał zamawiany przez nas model rozrządu. Również został bardzo dobrze zabezpieczony podczas transportu. To był dobry znak, ponieważ nie musiałem się obawiać o ewentualne uszkodzenia. Takie zachowania znacząco wpływają na zaufanie do wybranego producenta. Ta wymiana rozrządu była czystą przyjemnością.

Bardziej doświadczony kolega z zakładu pokazał mi sposób na sprawną wymianę tej części. Byłem zachwycony, ponieważ teraz wiedziałem jak powinno się to wykonywać. Rozrząd jest kluczowym elementem auta i każdy klient pragnie mieć zapewnione jak najlepsze usługi. Starałem się działać bardzo sprawnie.