Sklepy i zakupy

Akcesoria do ozdób florystycznych

Przy szczególnej okazji czy bez niej często wykorzystujemy element dekoracyjny jakim są kwiaty. W zależności od naszego gustu mogą być w różnych kolorach i formach, żywe lub sztuczne, duże lub subtelne. Każdy z tych elementów wymaga jednak odpowiedniego wykonania i wykończenia. Dobór dodatków i odpowiednie połączenie poszczególnych elementów to podstawa każdej ozdoby.

Proste i bardziej skomplikowane instalacje z kwiatów

akcesoria florystyczneNajłatwiejsza forma jaka powstaje z kwiatów i jest używana w domu to bukiet. Tak naprawdę wystarczy włożyć wybrane kwiaty do wazonu i gotowe. Raczej rzadko bywa aby używać do nich ozdób, a jeśli już najczęściej jest to susz lub ozdobne gałązki czy liście. Inną formą jaką ozdabiamy szczególnie stoły lub szafki jest instalacja na gąbce – mokrej do kwiatów żywych lub suchej do kwiatów sztucznych. Daje to możliwość uzyskania ciekawego i stabilnego efektu, przy ograniczeniu potrzeby wykorzystania skomplikowanych elementów łączących, takich jak druciki czy kleje. Akcesoria florystyczne to również sznurki i wstążki, głównie wykonane z juty lub lnu. Poza tym, że są wytrzymałe, dodatkowo są na tyle sztywne aby ładnie się formować, a przy odpowiednim splocie tworzą klimatyczne wykończenie. Innymi materiałami są tiul, organza czy flizelina, które w formie podkładów czy kokard tworzą ciekawy dodatek do roślin, jak również mogą służyć jako element łączący. Kropką nad „i” przy konstrukcjach florystycznych często bywają kryształki lub nabłyszczacze, które nadają im blasku.

Wybór jest niezwykle szeroki – cyrkonie, brokaty, drewniane figurki, piórka, styropianowe podstawy i wiele innych możliwości jakie tylko wpadną nam do głowy. Ozdoby florystyczne mogą być stonowane lub ekstrawaganckie, możemy je zamówić u profesjonalistów lub wykonać sami w domu. Tak czy inaczej jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia.